Zlatý drozd 2024 - pěvecká soutěž domova mládeže - aktualizace

Zpět na výpis článků3.6.2024Denis Behina, DiS.

Dne 29.5.2024 v 19:30 proběhla tradiční pěvecká soutěž „Zlatý drozd“. Soutěž se skládala ze dvou soutěžních kol nabitých známými melodiemi a talentů našich žáků. Z původních 12 přihlášených se nakonec zúčastnilo kvůli nemoci 9 soutěžících. Kromě postupujících do 2. kola vystoupili s písní „Srdce nehasnou“ Emma Dvořáková a Adéla Nováková. Matěj Šulc si pro svou prezentaci zvolil píseň Karla Kryla „Salome“. Svérázným vystoupením zaujali publikum naši sportovci Patrik Nedvěd a Adam Pešek, kteří si vybrali písničku z repertoáru Chinaski „Potkal jsem tě po letech“.  

Do druhého kola po verdiktu odborné poroty postoupili Adéla Valášková, Viktorie Holá, Vendula Špičková a Jan Nechvíle. Po napínavém souboji těchto čtyřech postupujících, kdy bodování bylo velmi těsné, zvítězil Jan Nechvíle, který si získal porotu svoji zajímavou barvou hlasu, přirozeným projevem, výborným frázováním a přesnou intonací. Druhé místo obdržela Adéla Valášková díky svému dokonalému procítění písně „All I Want“. Na třetím místě se umístila Viktorie Holá, která je ze všech soutěžících nejmladší a jako jediná zvolila do soutěže svoji autorskou píseň „November Blues“, díky které získala i cenu přítomných diváků z internetové ankety, kterou vytvořil Jan Karlík.

Všichni soutěžící sklidili veliký úspěch a nadšení diváků bouřlivým potleskem. O tuto akci byl veliký zájem, o čemž vypovídal přeplněný sál obsazených židlí. Někteří diváci celou dobu stáli, ale náladu jim to nepokazilo.

Tímto chci poděkovat všem soutěžícím za jejich odvahu a odhodlání soutěže se zúčastnit, protože to není vůbec jednoduché. Děkuji také odborné porotě, Janě Voldánové za provázení celým večerem a budeme se těšit i na další roky této úspěšné soutěže, kde se může zúčastnit každý. 

Denis Behina, DiS.


29.5.2024

Již 6. ročník tradiční pěvecké soutěže "Zlatý drozd 2024" proběhne 29.5.2024 v 19,30 hod. Soutěž se bude skládat ze dvou soutěžních kol. Z původních 12 přihlášených se nakonec prvního kola zúčastní 9 soutěžících. Do 2. kola postoupí 4 zpěváci na základě výběru odborné poroty. V druhém kole porota udělí 1 - 3. místo. Cenu diváků získá ten, kdo obdrží nejvyšší počet bodů v diváckém hlasování. Proto si nezapomeňte vzít mobil, WiFi pokrytí je náležitě posíleno. Večerem provází Bc. Jana Voldánová. 

Odkaz na hlasování diváků:

https://drozd.jankarlik.cz

© 2024, Domov mládeže a školní jídelna Pardubice – všechna práva vyhrazena