Zas je čas Vánoc - nová cover verze písně Happy Xmas (War Is Over)

Zpět na výpis článků20.12.2023Alena Krabcová

V předvánočním čase jsme zveřejnili další hudební skladbu, tentokrát cover verzi známé kultovní písně Johna Lennona a Yoko Ono Happy Xmas (War Is Over). Hudebně navozuje píseň klid předvánočního času, avšak textem se jedná o protestní protiválečnou píseň (válka ve Vietnamu), zároveň zaznívá apel k rasové toleranci. Píseň zazněla poprvé v roce 1969. Právě v současnosti nabývají na významu slova přání klidných svátků, šťastných a veselých Vánoc v kontextu světových událostí!

K našemu zpracování cover verze jsme použili český text, který napsala paní Ivana Vágnerová (85 let). Jedná se o text, který nekopíruje významově originál, avšak přání prožití svátků Vánoc v klidu a míru společně s rodinou zaznívá. Cílem je navodit sváteční poklidnou atmosféru s pohádkou, na kterou jsme speciálně v Česku zvyklí.

Domov mládeže a školní jídelna Pardubice obdržel dotaci na inovativní vzdělávání z OP Jan Amos Komenský. Jedním z témat je i genderová problematika, a právě ve spolupráci napříč generací vznikla tato nahrávka. K natočení písně přijala také pozvání Martina Sikorová, herečka Východočeského divadla Pardubice, která nabídla odbornou pomocnou ruku k nastudování divadelních her 2 dramatických souborů v domově mládeže.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří se na natáčení zatím zvukové verze podíleli, a všem ostatním příjemný poslech a pohodovou vánoční náladu. 


Zas je čas Vánoc (Happy Xmas/War Is Over) cover

Původní hudba a text: John Winston Lennon a Yoko Ono
Český text: Ivana Vágnerová 

Na nahrávce se podíleli:

Zpěv: Martina Sikorová a Jan Nechvíle
Hudební aranžmá: Robert Fuchs
Hudební režie a mix: Pavel Hlaváček
Klavír a syntezátor: Robert Fuchs
Bicí nástroje a perkuse: Roman Pachovský
Sbor: Adéla Valášková, Nela Michalčáková, Adéla Nováková, Ema Dvořáková, Vendula Špičková, Michaela Hlávková, Katrin Balcová, Martina Sikorová

   

© 2024, Domov mládeže a školní jídelna Pardubice – všechna práva vyhrazena