Podpora vzdělávání v domově mládeže z OP Jan Amos Komenský

Zpět na výpis článků18.9.2023Alena Krabcová

Začíná druhý školní rok s podporou z Operačního programu Jan Amos Komenský, kdy Domov mládeže a školní jídelna Pardubice obdržel ve výzvě č. 2_22_003 Šablony pro SŠ a VOŠ I. částku 1.999.800 Kč na podporu inovativního vzdělávání. Do bohaté nabídky zájmových činností, ať v pravidelných kroužcích nebo jednorázových akcích, se zapojilo 326 žáků, z toho 103 žáků překročilo hranici sledovaných 32 hodin inovativního vzdělávání. 

Mezi nejvíce navštěvované kroužky patří tradičně ty, které jsou zaměřené na pohyb. Oblíbené jsou např. návštěva aquacentra, cvičení v posilovnách domova mládeže, jóga a kondiční cvičení v malém sále. Na florbal, volejbal i futsal docházíme do pronajatých tělocvičen. Kreativně založení jedinci využili nabídky výtvarných dílen, keramické dílny, práci s 3D tiskárnou v ICT dílně. 

Velmi úspěšnými se staly organizované návštěvy představení Východočeského divadla Pardubice. Nejen "náš" dramatický kroužek, který pod vedením vychovatelek nastudoval velmi zdařile muzikál Noc na Karlštějně, přispěly oba projekty k rozšíření vnímání v oblasti umění a kulturním zážitkům. Upřímě nás tak trochu zaskočil zájem ze strany žáků, a to hlavně chlapců, že s určitostí budeme v návštěvách divadla pokračovat i v letošním školním roce.       

Chloubou domova mládeže je 4You DEEP Studio, kde vznikají zvukové nahrávky a klipy autorských i přejatých písní. Naším cílem je spojit právě činnosti nahrávacího studia s ostatními zájmovými kroužky tak, aby se propojily a vytvořily vždy jeden prezentativní celek s co největším zapojením žáků do jeho zpracování. Ostatně s nástinem tvorby se můžete seznámit na webu domova mládeže:

https://www.dmpce.cz/youtube

https://www.dmpce.cz/aktualne/co-je-u-nas-noveho 

https://www.deepstudio.cz/reference

  

© 2024, Domov mládeže a školní jídelna Pardubice – všechna práva vyhrazena