Návštěva divadelního představení VČD: "Intimní rizika na veřejných místech“

Zpět na výpis článků22.3.2024Eva Komeštíková, Bc. Eliška Pechová

V úterý 5. 3. 2024 jsme navštívili Východočeské divadlo Pardubice, kde hráli představení ,,Intimní rizika na veřejných místech“. Hra sleduje 6 postav které se hledají ve velkoměstě a jejichž příběhy se postupně proplétají. Hra posloužila i jako předloha k oceňovanému filmu režiséra Alana Reisnase – „Zbloudilá srdce“. Nicol je zasnoubená s Danem a shání byt ke společnému bydlení. Inzeráty jim hledá a místa ukazuje Stewart. Dan býval důstojníkem a své frustrace řeší s barmanem Ambrosem, který stále bydlí se svým otcem, o nějž se v době Ambrosovy služby stará Charlotta, ta má nejraději Bibli a přes den pracuje v realitní kanceláři. Svému kolegovi Stewartovi půjčuje videa s pořady, které nahlíží na svět skrz hudbu. Možná nejen s nimi Stewart žije ve společné domácnosti se svou sestrou Imogen, která také hledá opravdovou lásku, ale jen prostřednictvím inzerce. Na jeden inzerát jí odpoví Dan. Sejdou se v baru u Ambrose a kolotoč příběhů se dostává do obrátek. Konec zůstává otevřený.

Příběh nás vtáhl do děje a člověk do poslední chvíle nevěděl, jak vlastně skončí. Všichni jsme se velice pobavili (především chlapci).

Adéla Valášková, žákyně domova mládeže 

Pozvánka na další divadelní představení v úterý 9. dubna. 

Tentokrát se bude jednat o současnou černou komedii izraelského dramatika Gura Korena s názvem „Fantastické divadlo“. Návštěva divadelního představení je nabídkovou zájmovou akcí, žáci neplatí vstupné. Podmínkou návštěvy divadla je mít vhodné oblečení do divadla a chování, po divadle napsat krátkou zprávu, což je i přípravou na maturitní zkoušku. Žáci se mohou hlásit u Evy Komeštíkové a Bc. Elišky Pechové, vychovatelek z budova A a B. Počet vstupenek 40.    

© 2024, Domov mládeže a školní jídelna Pardubice – všechna práva vyhrazena