V prvním zápase vyhrála budova A 5:3, v odvetě utrpěla z budovou B debakl 0:10

25.09.2014 20:24

Reportáž a výsledky z Rožkovského El Clásica

Ve dnech 11. a 18. září se uskutečnila na fotbalovém hřišti za budovou C dvě klasická derby mezi budovami A a B. Na první zápas se upínaly pohledy mnoha hráčů. Vzhledem k dlouhé prázdninové odmlce, nikdo nevěděl v jaké se bude nacházet formě. Mužstvo budovy B, které obléklo tmavé dresy nenechalo nic náhodě a svůj mančaft naplnilo velkým počtem hráčů, z nichž by vznikla ještě dvě družstva. Budova A naopak vsadila spíše na kvalitu, než na kvantitu a šla do boje s menším počtem hráčů. Po velmi vyrovnané první půli, která skončila na skóre 1:1 se ve druhé půli přeci jen více otevřela obrana a dala průchod hře dopředu. Bíle oděné mužstvo A dalo rychle za sebou dvě branky a rázem vedlo 3:1, ovšem jejich konkurenti v černém zabrali a sedm minut před koncem také dvěma rychlými protiútoky srovnali na 3:3. Ani toto skóre ovšem dlouho nevydrželo. Ke konci zápasu se i přes menší počet náhradníků na straně bílých ukázala lepší fyzická připravenost a dvěma dalšími brankami ukončili první letošní Rožkovské El Clasico s výsledkem 5:3 pro budovu A.

Druhý zápas o týden později, měl být odvetou a jakousi pomstou černých za výsledek z minulého týdne. Počtem účastníků se sice druhý zápas nedal ku prvnímu rovnat, ale kvalita byla možná ještě o nějaký ten stupínek výše. Vzhledem k menšímu počtu hráčů na hřišti, (tentokrát se hrálo v rozestavení 3+1) se více projevila individuální šikovnost daných hráčů, zvláště na straně béčkařů. Začátek zápasu začal v rychlém tempu. K vidění byly různé individuální triky, skvělé nahrávky a několik dobrých střel, které však většinou končily výbornými zákroky brankářů. Skóre se ale přece jen začalo zvyšovat, ovšem jen na jedné straně. Na rozdíl od minulého týdne, to byli právě reprezentanti z budovy B, kteří určovali tempo hry a bylo to vidět i na skóre na konci první půle hry, které vyznívalo v poměru 4:0 pro černé. Nutno říci, že gólový výsledek byl pro bílé při nejmenším kruté. Jejich hra nebyla špatná ale většina akcí končila u výborně chytajícího golmana černých. Druhá půle jako by kopírovala tu první, s jedním rozdílem. Do branky týmu A spadlo ještě o šest gólů více než v půli první. Po dominantním výkonu tak mužstvo B jednoznačně vrátilo soupeři minulou prohru a výsledkem 10:0 tak zajistilo vítězství v tradičním Rožkovském El Clásicu na skóre 13:5 z obou zápasů.