Mladí akademici ztratili nejprve slibný náskok a pak i celkové vítězství po penaltách

27.06.2017 15:11

Historicky první utkání vyhrál domov mládeže nad fotbalovou akademií 8:7 po penaltách

Dlouho očekávaný duel mezi pardubickou fotbalovou akademií a výběrem žáků domova mládeže, se odehrál v pondělí 26.6 na hřišti ZŠ Staňkova. Mladí akademici nastoupili s většinou opor, v čele s kapitánem Maxem Kytkou. Na druhé straně tvořilo tým několik fotbalových nadšenců, bývalých hráčů a jeden stále aktivní. Kapitánem výběru byl již tradičně Robin Uhnavý.  Do utkání mnohem lépe vstoupilo dravé mládí. Po deseti minutách hry byl stav již 4:0 pro akademii. Do poločasu se utkání poměrně vyrovnalo a do druhé poloviny nastupovaly oba týmy za stavu 5:4 pro FAČR. Druhá půle začala s výbornou defenzivní hrou obou celků, avšak hlavní postavou byl golman DM Vojtěch Havlík, který zlikvidoval mnoho jasných šancí. Pět minut před koncem to  vypadalo, že si mladí fotbalisté dojdou pro pohodovou výhru - nechali se však ukolébat průběžným výsledkem 7:4. Hráči domova mládeže poslední minuty doslova zvrátili hru na svoji stranu a patnáct vteřin před koncem senzačně vyrovnali na 7:7. O zápasu tak rozhodly penalty na které vyhrála stará garda DM 3:2 a celkově tak v prvním utkání těchto výběrů zvítězila 8:7. Gratulace vítězům a velký obdiv nad technickým uměním poražených.

12
  • Deskohraní od 16:00, 3.patro - Nosálová, Novotná (13 - 15)